Formální pozvánky na oslavu narozenin

Plánujete-li oslavu narozenin pro široký okruh hostů z řad rodiny, přátel, známých, kolegů, ale třeba i nadřízených či pracovních partnerů, pak uděláte nejlépe, vsadíte-li na jednoduchý, informativní, formální styl textu narozeninové pozvánky.

Tón textu pozvánky k narozeninové oslavě volte opatrně, s ohledem na starší lidi, pracovní kolegy či známé, se kterými máte spíš formální vztah. Humorná pozvánka by nemusela být dobře pochopena a pozvaný by mohl cítit, že mu pozvánka nepatří nebo že on nezapadá mezi pozvané hosty. Zde je několik nápadů, jak lze formálně pozvat na oslavu narozenin:

Rád bych vás srdečně pozval na oslavu mých 35. Narozenin, která se bude konat (Místo? Datum? Čas?). Pro hosty bude připraven raut a taneční zábava. Svou účast prosím potvrďte telefonicky nebo emailem do (datum).
Při příležitosti svých blížících se 41. narozenin bych vás rád pozval na svou narozeninovou oslavu, která se bude konat tam a tam v tolik a tolik hodin. Těšit se můžete na grilované speciality, živou hudbu a dobrou zábavu. Pro potvrzení účasti prosím využijte telefonní kontakt do datum.
Srdečně rád bych vás pozval na skleničku něčeho dobrého při příležitosti oslavy svých X. narozenin. Pro hosty bude připraveno drobné občerstvení a tombola. Prosím, potvrďte svou účast telefonicky do konce ledna.
Drazí přátelé, při příležitosti svých XY. narozenin bych si vás dovolil pozvat na večeři a kus narozeninového dortu (kam, kdy, v kolik hodin). Svou účast prosím obratem potvrďte. Těší se na vás ….
Prosím, staňte se našimi hosty na narozeninové oslavě našeho otce, XX, který (datum, místo, čas) oslaví své XY. narozeniny. Mimo něj se můžete těšit na domácí večeři, širokou nabídku koktejlů a partii pokeru. Těšíme se na vás… Svou účast prosím potvrďte co nejrychleji.
Drazí, při příležitosti oslavy svého životního jubilea bych vás rád pozval k přátelskému posezení (kde, kdy, hodina). Svou účast potvrďte do xx. Těším se na vás!